Gildy / Gildovní dům / Soutěž / Divy světa

Zde najdete odpovědi na nejčastejš kladené otázky.
Prosím nahlédněte napřed sem, než napíšete novou otázku do fóra!

Moderátor: bartrand

Zamčeno
Avatar uživatele
Zahradnik
Administrator
Příspěvky: 171
Registrován: Po 23. Lis 2009, 15:11

Gildy / Gildovní dům / Soutěž / Divy světa

Příspěvek od Zahradnik » Ne 13. Pro 2009, 16:01

Gildy

Spolek zahrádkářů obsahuje gildovní dům a místo, kde se odevzdávají produkty pro účast v soutěži.

Zde platí:
 • Gildovní dům je přístupný teprv od levelu 6 (Loupač brambor). Před dosažením tohoto levelu dveře gildovního domu zůstanou zavřený. Není-li soutěž na serveru aktivní (což se týče hlavně nových serverů, kde ještě částečně nejsou dosažené nutné levely), tak zde dveře jsou totéž zavřeny. Zda-li neběží soutěž a žádný hráč ještě nedosáhl level 6, tak i chybí červená šipka a celý gildovní dům se na mapě nedá nakliknouti.
 • Je-li hráč člen gildy, tak si může nechat na trhu zobrazit jen nabídky ostatních členů své gildy. K tomu se nachazí
  na trhu nahoře vpravo nové tlačítko.
 • V radnici jsou zobrazeni statistiky gild, které jsou vždy vidět - i pro hráče, kteří nejsou členem gildy.
 • Je-li hráč členem gildy, která zrovna pracuje na palmové zahradě, tak si může v lesní školce koupit kokosové ořechy a palmy. Zda-li hráč není členem gildy nebo zda gilda palmovou zahradu už dostavila, tak kokosové ořechy a palmy v lesní školce již vidět nejsou. Tyto produkty jsou jen určené k práci na palmové zahradě. (Více k tomu tématu dole)
Gildovní dům
 • Zda-li hráč není členem gildy, tak může v gildovním domu buďto založit gildu, aneb si prohlédnout existující gildy aby se u jedni z nich ucházel o členství.
 • Založení gildy: Zakladatele stojí založení gildy 10 mincí. Zakladatel se automaticky stává předsedou gildy. Při založení gildy lze nastavit následující body:
  1. Jméno gildy (nutné) POZOR: Jméno gildy musí být dobře promyšlené, protože ho později už nelze změnit
  2. TAG gildy (nutné, 2-3 znaky, jsou povolené znaky a čísla) POZOR: TAG gildy musí být dobře promyšlené, protože ho později už nelze změnit
  3. Logo gildy (není nutné, logo může být zvoleno z několik předloh). Vlastní kreace bohužel nemůžou být používané.
  4. Popis gildy (BBCode je povolen, HTML nefunguje)
  Po založení gildy hráč se stane předsedou a může začít přijímat členy (aneb je odmítat ;) )
 • Stát se členem: Chceš-li vstoupit do existující gildy, tak můžeš na jejím profilu požádat o členství (profil je také přístupní přes rejstřík gild). Tato je poslána pomocí IGM předsedovy a jeho zástupci. Oni pak můžou rozhodnout o přijmutí do gildy.
  Zda-li hráč požádal o přijmutí, tak už mu není možno ucházet se o členství u jiné gildy dokud neanuluje svou nynější žádost.
  Má-li gilda již maximální počet členů (100), tak sice lze požádat o členství, ale jen z upozorněním, že gilda je plná a že lze čekat, než se uvolní místo.
 • Zrušení gildy: Gilda může být zrušená předsedou, a to jen, když nemá více než 3 členy. Je-li gilda zrušená, zbývající členové dostanou zpět zaslané produkty. Zbytek propadne.
 • Výstup z gildy: Normální členové gild a zástupci předsedy můžou kdykoli gildu opustit. Při dobrovolném výstupu nejsou nahrazené žádné produkty zasláné k práci na divu světa. Chce-li předseda opustit gildu, tak se stane jeho zástupce automaticky předsedou. Proto předseda může opustit svou gildu pouze poté, co zvolil předsedu.
 • nedobrovolný výstup z gildy: Je-li člen vyhozen z gildy předsedou nebo jeho zástupcem, tak tento hráč dostane zpět 75% zboží, které do gildy zaslal.
 • Druhy členství
  Existují 3 různé druhy členství gildy:
  1. předseda
  2. zástupce předsedy
  3. normální člen
  Každá gilda má předsedu - obvykle se jedná o jejího zakladatele. Předseda má následující práva:
  • Volba nového předsedy
  • Zvolení/odsazení nového zástupce
  • Zrušení gildy (jen pokud gilda nemá více než 3 členy)
  • Přijmutí/odmítnutí žádostí o členství
  • Vyhození členů
  • Změna loga a popisu gildy
  • Možnost smazat příspěvky všech členů v gildovém fóru (Stůl stálých členů gildy)
  • Může poslat gildovní IGM (podrobnější vysvětlení se nachází více dole)
  Každá gilda má maximálně jednoho zástupce předsedy. Tento zástupce má následující práva:
  • Přijmutí/odmítnutí žádostí o členství
  • Vyhození členů
  • Změna loga a popisu gildy
  • Možnost smazat příspěvky všech členů v gildovém fóru (Stůl stálých členů gildy)
  • Může poslat gildovní IGM
  Zbývající členové mají status normálních členů. Nemůžou nic na gildě měnit a můžou v gildovním fóru smazat jen vlastní příspěvky. Samozřejmě můžou normální členové používat statistiky a účastnit se práce na divů světa.
 • gildovní-IGM: Předsedové a jejich zástupci můžou posílat takzvané gildovní-IGM. Jde o IGM, které jsou poslány automaticky všem členům gildy.
  Jsou zobrazeny v doručených zprávách. Odesílatelem je buďto předseda nebo jeho zástupce. Aby se tyto zprávy mohly rozpoznat od normálních zpráv je před předmětem udán TAG gildy.
 • Bod menu členové: Zde můžou normální členové nahlédnout do rejstříku všech členů. Předseda a jeho zástupce můžou nakliknout jméno člena, aby ho z gildy vyhodili. Kromě toho vidí rejstřík uchazečů, které můžou kliknutím přijat nebo odmítnout.
 • Bod menu div světa: Zde je zobrazen přehled aktuálního pokroku divu světa. Při kliknutí lze dostat se na stránku zobrazující detaily a status divu světa. (více dole)
 • Stůl stálých členů gildy: Zde se nachází gildovní fórum, v kterém se členové můžou mezi sebou bavit. BB-kód a Smileys jsou podporováni, nelze používat HTML. Ve fóru jsou navíc uvedeny události, změny na gildovním profilu a přijmutí / odmítnutí uchazečů
 • Statistiky gildy: Zde jsou uvedeny interní statistiky - takže ne kompletní gildy ale jednotlivých členů.
 • Profil gildy: Profil gildy jak je také zobrazen v rejstříku gild.
 • Rejstřík gild: Zde lze prohlédnout si vše gildy a jejich profily. Zda-li se gilda zalíbí, tak je možno pomocí formuláře na jejím profilu podat žádost o přijmutí do gildy.
Div světa
Cíl gildy je postavit některý z divů světa
 • Palmová zahrada
  K tomu musí být odesláno 500.000 palem do Palmové zahrady.
  Hráč má dvě možnosti jak získat palmu:
  1. Koupit palmu v lesní školce od dosažení levelu 10 (Borůvkový baron) aby byla přímo poslány pomocí stránky divu světa.
  2. Koupit kokosové ořechy v lesní školce - také od levelu 10 - a pěstovat vlastní palmy. Kokosové ořechy jsou levnější než palmy, ale za to musí být pěstovány na zahradě.
  Je-li kokosový ořech zasazený v zahradě, tak se ihned promění k palmě, která je po 35 hodinách zralá a může být sklizena. Kokosový ořech může být zkoumán ve Výzkumném středisku. Palmy a kokosové ořechy se stejně jako podhoubí a muchomůrky nedají kupovat ani prodávat, jak na trhu, tak smlouvou!

  Je-li zaslán kompletní počet palem, tak je div světu ukončen a všechní hráči, kteří se divu účastnili, dostanou speciální vyznamenání. Kokosové ořechy a palmy opět zmizejí z lesní školky jen pro členy gildy, kteří ukončili div světa Palmovou zahradu. Nacházejí-li se poté ještě palmy a kokosové ořechy v regálu, tak přesto zůstanou v regálu.
  Pod bodem Div světa -> Palmová zahrada se nachází formulář k zasláni palem a detailní listina, kdo zaslal kolik palem.
  ___________________________________________________________________________________________________________________________________
 • Muchomůrkov
  K tomu musí být odesláno 200.000 muchomůrek do Muchomůrkova.
  Hráč má dvě možnosti jak získat muchomůrku:
  1. Koupit muchomůrku v lesní školce od dosažení levelu 10 (Borůvkový baron) aby byla přímo poslány pomocí stránky divu světa.
  2. Koupit podhoubí v lesní školce - také od levelu 10 - a pěstovat vlastní muchomůrky. Podhoubí je levnější než muchomůrka, ale za to musí být pěstováno na zahradě.
  Je-li podhoubí zasazeno na zahradě, tak se ihned promění k muchomůrce, která je po 35 hodinách zralá a může být sklizena. Podhoubí může být zkoumáno ve Výzkumném středisku. Podhoubí a muchomůrky se stejně jako palmy a kokosové ořechy nedají kupovat ani prodávat, jak na trhu, tak smlouvou!

  Je-li zaslán kompletní počet muchomůrek, tak je div světu ukončen a všechní hráči, kteří se divu účastnili, dostanou speciální vyznamenání. Podhoubí a muchomůrky opět zmizejí z lesní školky jen pro členy gildy, kteří ukončili div světa Muchomůrkov. Nacházejí-li se poté ještě muchomůrky a podhoubí v regálu, tak přesto zůstanou v regálu.
  Pod bodem Div světa -> Muchomůrkov se nachází formulář k zaslání muchomůrek a detailní listina, kdo kolik muchomůrek zaslal.
Máte-li na mně nějaké otázky, tak prosím vás buďte tak milý a obraťte se přímo na podporu.
Rád bych vám odpovídal zde na fóru na každou vaší otázku, ale bohužel není možné, abych při takovém počtu hráčů mohl vždy včas reagovat. Pomocí formuláře pro podporu se vaše dotazy a otázky ke mně dostanou mnohem rychleji a tím pádem vám můžu lepe pomoci!

Avatar uživatele
bartrand
Příspěvky: 1291
Registrován: Stř 30. Pro 2009, 00:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Gildy / Gildovní dům / Soutěž

Příspěvek od bartrand » Pá 29. Črc 2011, 00:57

 • Muchomůrkov
  K tomu musí být odesláno 200.000 muchomůrek do Muchomůrkova.
  Hráč má dvě možnosti jak získat muchomůrku:
  1. Koupit muchomůrku v lesní školce od dosažení levelu 10 (Borůvkový baron) aby byla přímo poslány pomocí stránky divu světa.
  2. Koupit podhoubí v lesní školce - také od levelu 10 - a pěstovat vlastní muchomůrky. Podhoubí je levnější než muchomůrka, ale za to musí být pěstováno na zahradě.
  Je-li podhoubí zasazeno na zahradě, tak se ihned promění k muchomůrce, která je po 35 hodinách zralá a může být sklizena. Podhoubí může být zkoumáno ve Výzkumném středisku. Podhoubí a muchomůrky se stejně jako palmy a kokosové ořechy nedají kupovat ani prodávat, jak na trhu, tak smlouvou!

  Je-li zaslán kompletní počet muchomůrek, tak je div světu ukončen a všechní hráči, kteří se divu účastnili, dostanou speciální vyznamenání. Podhoubí a muchomůrky opět zmizejí z lesní školky jen pro členy gildy, kteří ukončili div světa Muchomůrkov. Nacházejí-li se poté ještě muchomůrky a podhoubí v regálu, tak přesto zůstanou v regálu.
  Pod bodem Div světa -> Muchomůrkov se nachází formulář k zaslání muchomůrek a detailní listina, kdo kolik muchomůrek zaslal.
Přidáno i do původního příspěvku. bartrand
****Čtu jen nahlášené příspěvky!!****
****Používejte antikoncepci****
****Chovejte se slušně!*****
****Problémy řeště přes podporu!****

Zamčeno

Vrátit se na “Často kladené otázky”